Brand

Titul v originále: Brand

Autor: Volker Schmidt
Žánr: hra, drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Evropa v nepříliš vzdálené budoucnosti. Změna klimatu zásadně změnila kontinent a politickou situaci. Vyvinuli se nové víry a náboženské komunity. Existují pouze hromadné formace států, městských států nebo svobodných obcí. Střední Evropu charakterizuje nomádství uprchlíků, kteří hledají nové ostrovy života.

Několik lidí si na klimaticky výhodnějším severu dokázalo vybudovat nový život. Maëlle je jednou z těch šťastných. Nechce čekat na zkázu v komfortní zóně zničeného světa a vydá se do svého rodného města ve střední Evropě, aby tam ukončila život bez budoucnosti. Na cestě potká Koého, který pracuje jako pomocník utečenců, a oba se do sebe zamilují. Když dorazí do cíle, Maëlle nepoznává svůj starý domov. Horko zanechalo svou stopu a město se stalo neobyvatelným místem. Přesto zde zůstal život: oddaná komunita vychází ze svých úkrytů pouze v noci, aby oslavovala život v prázdných ulicích města. Maëlle a Koé se nechají unést prchavou touhou po štěstí. Komunitě však hrozí zničení města – obklopují je ničivé požáry a fašistické skupinky.

Dystopická road movie, příběh o nekompromisní povaze lásky tváří v tvář možnému konci, který se blíží. Hra se ptá na důsledky a možnosti lidského jednání v zrcadle budoucnosti formované dnešní arogancí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz