Bratři

Titul v originále: Brothers

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Reza de Wet (Jihoafrická republika)

Brothers

(Bratři)

1 žena, 2 muži

Hra pojednává o řešení milostného trojúhelníku na pozadí smrti. Hlavními aktéry jsou Anton Pavlovič Čechov, jeho bratr Alexandr a Antonova bývalá milenka a Alexandrova manželka. Děj se odehrává v letním rodinném sídle na Ukrajině v roce 1889, kam Anton přijíždí právě v den smrti jejich bratra Kolji. Na pozadí této bolestné události se odvíjejí dialogy řešící jednak vzájemné vztahy a podíl na smrti bratra (umřel na tuberkulózu), jednak vzpomínky obou bratrů na dětství. Natálie se rozhodne od nich odejít, poté co jí Alexandr neustále nadává a Anton nechce vzpomínat, nakonec se však vrátí a po odprošování zůstane u Alexandra.

Hra nemá příliš silný děj, obsahuje hodně lyrických pasáží a je výrazná především změnami nálad, prací se zvuky a náladami v pozadí hlavního příběhu a vyváženou temporytmickou strukturou. Text vznikl na podkladě reálných událostí z Čechovova života a je založen na důkladném studiu pramenů, zejména Čechovovy korespondence.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz