Bring Up the Bodies

Titul v originále:

Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 10 ženy 10

Mike Poulton (Velká Británie)

BRING UP THE BODIES (PŘEDVEĎTE MRTVÉ)

přeložila Michala Marková

10 m, 10 ž

dramatizace románu Hilary Mantelové

Dramatizace populárního historického románu - klasický, mnohovrstevnatý příběh s barvitě vylíčenými postavami, zachycující v plné šíři celé jedno historické období.

Zatímco první část, Wolf Hall, byla příběhem o tom, jak Thomas Cromwell pomohl Anně Boleynové na vzestupu, tato hra pojednává o tom, jak se stejný politik zapříčiní o její pád.

Anna Boleynová dosáhla svého a je královnou, Jindřichovi však porodila „pouze“ dceru Alžbětu. Král ztrácí zájem i trpělivost a obrací své snahy směrem ke svému novému objevu, pravému opaku ctižádostivé, tvrdě cílevědomé Anny: k mladé, nenápadné a plaché dvorní dámě Janě Seymourové. Současná manželka je opět nepohodlná – ale nyní je tu někdo, kdo má s řešením podobných situací zkušenosti. Král se obrátí na svou pravou ruku a důvěrníka Thomase Cromwella a ten v národním zájmu i s vědomím, že vládci není radno se vzpírat, rozehraje mistrovskou síť mrazivých intrik, které nakonec stojí hlavu nejen Annu samotnou, ale i mnoho dalších lidí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz