Britney Goes to Heaven

Titul v originále: Britney Goes to Heaven

Žánr: komedie
Jazyk: polština
Postavy: muži 4 ženy 2

Petr Kolečko
BRITNEY GOES TO HEAVEN

4 m, 2 ž

Pět mrtvých se setkává v mezičase a meziprostoru. Nudí se, nerozumí si, nevědí, kde jsou, kam jdou a každý se s tímto mezidobím vyrovnává po svém: Britney Spears nacvičuje nové prvky své taneční sestavy, ke které jí chybí publikum, nezletilý fotbalový fanoušek Hool kouří, hajluje, všechny mlátí a čeká na „sto skinheadů se saxofonama", alkoholička a neúspěšná matka Marie se snaží vytvořit svatou rodinu, mafián Bruno používá automatické postupy z psychologických výslechů a střílí hlava nehlava, dělník Kolben si beztrestně plní své neskrytější a nejintimnější sny. Všichni však mají svůj cíl: Nebe. Během „pobytu" se každý podrobuje skupinovým i individuálním terapiím, vedeným andělem Gabrielem, a postupně přicházejí na to, že se vlastně účastní podivné reality show, ve které se hraje o postup do nebe. Hra začíná.
Kam až jsou tito „lidé" schopni kvůli výhře zajít? Jaké prostředky hodlají proti sobě použít? A jak tomu všemu dokáže čelit anděl Gabriel? Podlehne a nechá se svést „božskou" Britney? Nechá ji uspořádat apokalyptický koncert pro „šéfa"? Ustojí citové vydírání dělníka Kolbena? Rozpadne se vlivem okolností svatá rodina Marie, Hoola a Bruna? Kdo vypadne a kdo zůstane? A kdo má papíry na „nejvíc správnou pravdu"?
Hra byla s velkým úspěchem uvedena v ostravském Divadle Petra Bezruče v roce 2005, byla přeložena do angličtiny (v prosinci 2007 byla prezentována formou scénického čtení v Immigrants Theatre v New Yorku), byla také přeložena do polštiny a scénicky přečtena v Teatru pod Ratuzsom v březnu 2007.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz