By the Water

Titul v originále:

Autor: Sharyn Rothstein
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Sharyn Rothstein(ová) (USA)

BY THE WATER (U VODY)

4 m, 3 ž

“Kdyby Arthur Miller ještě žil a napsal hru o hurikánu Sandy, tato hra by se mohla dost podobat U vody Sharyn Rothsteinové”. Výrok newyorského kritika Roberta Hoflera trefně charakterizuje první větší úspěch této mladičké dramatičky.

Hurikán Sandy poničil domov Martyho a Mary Murphyových. Nepoškodil však jen zdi: jejich sousedé už nemají sílu začít již poněkolikáté znovu budovat své životy na místě vydaném na milost a nemilost oceánu, a obdivuhodné komunitě na newyorském Staten Islandu hrozí, že navždy zmizí. Marty je rozhodnut nepoddat se a svůj dům, navzdory vládním nabídkám odkupu, obnovit a rozhodne se pro kampaň, která by komunitu zachránila. Když na ostrov dorazí Murphyho synové, aby rodičům pomohli s odklízením trosek, začnou na povrch vyplouvat i dávné spory a zrady. A ukáže se, že Martyho neohrožená vůle setrvat má i zcela prozaické motivace. Teprve když do hry vstoupí všechna fakta, je možné stavět rodinné vztahy na nových reálných základech.

Světovou premiéru měla hra na scéně Studia Stage II newyorského Manhattan Theater Clubu 18. listopadu 2014.

Sharyn Rothstein je velmi mladá americká divadelní a televizní autorka, za své krátké hry však již získala několik ocenění (Cena nakl. Samuela Frenche, dvojnásobná finalistka známé soutěže desetiminutových her Actors´ Theatre Louisville).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz