Café Populaire

Titul v originále: Café Populaire

Autor: Nora Abdel-Maksoud
Žánr: hra, satira, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

CAFÉ POPULAIRE

V městečku Blinden se nachází jakožto svědek starých dobrých zašlých časů tradiční starý hostinec U Zlatého racka. Zachoval si pověst veselého a kulturního centra města a místa setkávání blindenských dělníků. Jenže nic není jako dřív – sociální třídy již oficiálně neexistují a kdo by chodil ven za kulturou, když může doma sledovat online seriály. A tak hostinci hrozí osud všech domů, které potřebují rekonstrukci: bude z něj obchodní řetězec, supermarket nebo bytový dům?

Avšak na scénu přichází Svenja – srdce jí bije pro Blinden, pracuje jako zdravotní klaun v hospici a chtěla by změnit svět k lepšímu. Zkusí druhou kariéru jako vlogerka na youtube a šíří návod na antidiskriminační humor. Když se dozví o výběrovém řízení na Zlatého racka, vstoupí do boje o budoucí vlastnictví tohoto hostince. Když prezentuje svůj nový koncept Seagull, začne ji doprovázet Don - jakési její alter ego, zlá odnož sebe samé - rezolutně začne pohrdat chudými, dělníky, nejslabšími ve městě - a najednou se zvedne i počet kliknutí na youtube. A škodolibá radost zdá se být předstupněm spravedlnosti.

Hra byla uvedena v dubnu 2018 v Theater Neumarkt v Curychu.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz