Caroline´s Kitchen

Titul v originále:

Žánr: černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Torben Betts (Velká Británie)

S CAROLINE V KUCHYNI (CAROLINE´S KITCHEN)

přeložil Michal Zahálka

3 m, 3 ž (+ 2-3 němé role)

černá komedie

Caroline Mortimerové je něco přes padesát, má vlastní kuchařskou show, luxusní dům v drahé čtvrti a zrovna se chystá slavit, že její syn absolvoval na Cambridgi jako nejlepší z ročníku. Krom toho má taky lehounký problém s pitím, za zády bulvární tisk, podivínskou osobní asistentku, manžela, který tráví většinu času na golfu, tak trochu poměr s mladším řemeslníkem a narůstající pocit, že něco není v pořádku. Za okny Carolininy slavné kuchyně se zvolna smráká, je hrozné dusno, manžel se vrací z golfu, syn přijíždí na oslavu, asistentka se pokouší flirtovat s řemeslníkem a na návštěvu se chystá ještě někdo. A bouřka, ke které se schyluje, nebude jenom za okny…

Černá komedie úspěšného britského dramatika a scénáristy Torbena Bettse (Kočka v oreganu) staví na vynikajících dialozích, balancuje na hraně komiky a tragiky a neotřele pojmenovává krizové momenty lidského života i současné společnosti. Premiéru měla v červnu 2018 ve známém londýnském Park Theatre v hlavní roli se slavnou herečkou a zpěvačkou Janie Dee (Follies), nositelkou cen Olivier a Evening Standard. Zároveň vychází knižně v nakladatelství Oberon Books.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz