Čechov boxer

Titul v originále: Čechov boxer

Autor: Viliam Klimáček
Žánr: komedie, groteska
Překladatel: Jana Pithartová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

Mámení  carské  televize. A. P. Čechov se vrací na svoji usedlost v Melichově po totálním fiasku premiéry hry Racek. Ráno se vzbudí a zjistí, že se přeměnil – na boxera. A od té chvíle kolem sebe bije a zraňuje...

Živí se tím, že píše pro Carskou televizi sitcomy. Jeho fatální láska Lika Mizinovová postupně svede všechny jeho přátele. Ve hře vystupují nejvýznamnější lékaři z Čechovových her – kromě samotného Čechova přijde doktor Astrov ze Strýčka Váni, doktor Čebutykin ze Tří sester, doktor Lvov z Ivanova a zmiňuje se i jméno doktora Dorna z Racka.

Je to hra o lásce mužů k ženám, o lásce mužů k mužům, hra o nadějích i zklamáních, kde se skutečná fakta z Čechovova životopisu (např. láska k učitelce Lice Mizinovové) prolínají s postmoderní fikcí (Carská televize, ukázka ze sitcomu Tři sestry). Hra získala cenu Nadace Alfréda Radoka za nejlepší českou a slovenskou hru roku 2000.

(dilia.cz)

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz