Celebrity

Titul v originále: Celebrity

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 1

Peter Quilter (Velká Británie)

CELEBRITA (CELEBRITY)

z angličitiny přeložila Jitka Sloupová

4 m, 1 ž

Komedie anglického autora žijícího na Kanárských ostrovech. Peter Quilter se proslavil muzikálem Glorious! (Je úchvatná!) a dramatem ze života Judy Garlandové The End Of The Rainbow (Na konci duhy). I v Celebrity se autor soustředí na život celebrit (jejich sžíravou potřebu být in) a fanoušků (parazitickou touhou přisvojovat si životy slavných).

Alan Coogan je zapadlá hvězda televizní soutěže. Chce ovšem svoji slávu získat zpět. Proto svolí, aby se jeho rodinný život stal předmětem reality-show seriálu, a to i přes protesty jeho syna Jamieho. Na dva týdny se do jejich domácnosti nastěhuje podivínský kameraman George a neplánovaně i Dusty, Jamieho kamarád, který zrovna nemá kde bydlet. Natáčení ale nepřináší očekávané výsledky a George, aniž by to Alan pozoroval, působí přesně proti jeho zájmům. Navádí Jamieho, ze kterého se stal známý herec už v mládí, aby nedůvěřoval svému otci, který za něj uzavírá kontrakty, a tak Jamie svého otce „propustí". George se také snaží vlichotit Alanově ženě Helen, populární zpěvačce, která se po svatbě vzdala kariéry, a snaží se ji přesvědčit, že se obětovala pro vztah s mužem, kterého nemiluje. George u Helen neuspěje, svede ji zato dvacetiletý skejťák Dusty a George nepozorovaně celou akci natočí. Nahrávkou pak vydírá Helen, protože se cítí být povolán k tomu, aby zlepšil její život - buď se rozvede nebo záznam poskytne médiím. Navíc jí prozradí, že nenatáčí reality show pro televizi, ale pouze chtěl strávit nějaký čas v její blízkosti. Helen odmítne Georgeovy podmínky a z jejích sexuálních hrátek se stane hit bulvárního tisku. Trapná událost sjednotí Jamieho a Alana, který dá na synovu radu a prodá médiím pravý příběh - jak Cooganovi naletěli neznámému šílenci, který se vydával za kameramana ITV. Paradoxně: kuriózní událost, kterou chtěl George Alana zničit, vynese někdejší hvězdu zpět na výsluní.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz