Cesta Hořícího muže

Titul v originále: Burning the Old Man

Autor: Kelly McAllister
Žánr: tragikomedie, černá komedie
Překladatel: Viktor Janiš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

CESTA HOŘÍCÍHO MUŽE (Burning the Old Man)

tragikomedie, černá komedie

Pozůstalí a rozhádaní bratři Marty a Bobby vyrážejí na přání nedávno zesnulého otce na cestu k místu, které si otec vyvolil jako místo posledního odpočinku, a přitom se na sebe i ostatní dozvědí věci, které snad ani nechtěli vědět. Bratři však uváznou těsně před cílem, tedy new age festivalem Hořícího muže, v laciném hotýlku kdesi v poušti, spolu s tamní barmankou, které pomalu ujíždí vlak, dvojicí neohipíků praktikujících bizarní rituály, a posléze i majitelem hotýlku, rozzlobeným a vykolejeným mužem středního věku. Dohromady je to vcelku třeskavá směs, protože naši bratři musí za pár hodin rozptýlit popel otce-sebevraha v soše, která má za 24 hodin na festivalu vzplát – a nervozita stoupá…

Hořkosladká a velmi vtipná hra o smrti, nepříjemných rodinných pravdách i o plameni, který dřímá v každém z nás a který může být snadno uhašen. Hra byla poprvé uvedena v roce 2004 a měla v USA úspěch, získala několik cen, mimo jiné New York Innovative Theatre Award za nejlepší celovečerní hru. U nás hru poprvé uvedlo Divadlo Na zábradlí v květnu 2009.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz