Children

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Lucy Kirkwood (Velká Británie)

THE CHILDREN (DĚTI)

1 m, 2 ž

„Důchodci jsou jako jaderné elektrárny. Jsou rádi u moře. "

Kdesi na konci světa, v chatce na břehu moře spolu bydlí manželé Hazel a Robin, dva jaderní fyzikové v důchodu. Zdá se, že kolem už nikdo a nic není – a není divu, když se v této oblasti vyskytují zemětřesení a tsunami, což je ještě to nejmenší vzhledem k jaderné havárii, která se stala v nedaleké elektrárně. Přesto se ale jednoho dne ozve zaklepání na dveře a dovnitř vejde Rose, kolegyně z jaderné elektrárny, kterou manželský pár skoro 40 let neviděl. Možná přišla svádět Robina, se kterým kdysi cosi měla, možná je ale její úkol mnohem temnější.

Lucy Kirkwood zasadila hru do postapokalyptického světa, kde tři šedesátníci hodlají přežít pomocí jógy a jogurtu. Do popředí autorčina zájmu se dostávají závažná témata související se současným neudržitelný rozvojem. Hra měla premiéru 17. listopadu 2016 v Royal Court Theatre v Londýně a přináší tři nebývalé herecké příležitosti pro dvě herečky a herce kolem šedesáti let.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz