Class

Titul v originále: Class

Autor: Matjaž Župančić
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 2

Matjaž Župančić (Slovinsko)

THE CLASS (ŠKOLENÍ)

5 m, 2 ž

Komedie, která se odehrává u přijímacího pohovoru - školení v nejmenované firmě. Skupina odborníků (vedoucí školení, ekonomové, terapeutka a stylistka) jsou připraveni vyzkoušet kandidáty na uvolněné místo. Na pohovor se ale dostaví jen jeden a jeho testování se zvrhne ve vzájemné napadání, obviňování a zároveň přehlídku zcela absurdních pracovních metod. Vedoucí je bez autority, zapomíná, terapeutka je napůl blázen atd. Bizarním situacím nebohý uchazeč pouze zmateně přihlíží - a nebo se snaží vykonat absurdní pokyny rozhádané komise. Uchazeč má chvíli šance, chvíli se zdá, že je v beznadějném postavení.

Hra kulminuje ve chvíli, kdy se u adepta objeví list s jakýmsi hanopisem - adept musí odejít za dveře, komise se pohádá, kdo text napsal, a nakonec se adept vrací (převlečen za ženu, čímž vyplnil žertovný pokyn jednoho z odborníků), pouští se do šíleného tance, jemuž každý přihlíží dle svého naturelu, a z autorství textu je obviněn poslíček.

Hra je spíše sledem parodických scének: autor zesměšňuje „moderní" přijímací pohovory, boje o postavení ve firmě, nadřazenost (a smysluplnost) jednotlivých profesí atd.

Hra je k dispozici v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz