Club der Enttäuschten

Titul v originále: Club der Enttäuschten

Autor: Felicia Zeller
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Felicia Zeller(ová) (Německo)

CLUB DER ENTTÄUSCHTEN (KLUB ZKLAMANÝCH)

3 m, 3 ž

komedie

Komedie z prostředí úřadu práce a obecně z prostředí státní správy. Sledujeme pracovní týden šesti spolupracovníků - úřednic a úředníků. Uschi, 50, bývalá pracovnice v restauraci, sklony k alkoholismu. Doti, 30, rozvedená s Američanem, žije u otce, záliby - nákupy a jídlo. Günnesch, 20, přistěhovalkyně, žije v početné rodině, která se jí snaží proti její vůli provdat. Gerhard, 35, nedokončené studium divadelní vědy, sklony k agresivitě a paranoie, nesplněné plány. Matthew, 40, Nigerijec, žena Němka, dvě děti, neustále na různých večírcích s heslem „Take it easy", stále unavený a nevyspalý. Axel, 30, bývalý technický kreslíř, považuje se za odborníka ve věcech sexu, flirtu a svádění žen.

Jejich pracovní dny jsou velice vytížené a vyčerpávající. Dá to práci podepsat a orazítkovat stohy formulářů, namnožit na kopírce knihu o historii olympijských her o 2000 stránkách, vytvářet na počítači obaly na DVD, luštit křížovku, rozčilovat se nad sousedy, flirtovat s kolegy, ofotit na kopírce různé části těla a pak je společně analyzovat, přehrát realisticky bitvu u Stalingradu, řešit souboj pohlaví a košíky pro psy a především - dělat si navzájem ze života peklo.

Autorka vykresluje každodenní osudy postav, bez příkras, mezi automatem na kávu a kopírkou pulzuje nevyužitá energie zúčastněných. Se smyslem pro absurditu a grotesku nechává postavy chrlit přívaly slov, někdy se zaseknou jako gramofonová deska, vyjedou ze své charakteristické drážky. Jde o sarkastické pozorování šestice postav, které jsou téměř karikaturně stylizovány jako „na okraji společnosti".

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz