Collective Rage: A play in 5 Betties

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 5

Jen Silverman (USA)

COLLECTIVE RAGE (DAVOVÉ BĚSNĚNÍ)

5 ž

„Stala jsem se hlasem své generace a moje generace má hodně co říci, i když to třeba neumíme napsat gramaticky správně.“

Všichni tě milují je ve skutečnosti totéž co nikdo tě nemiluje.“

Pět žen v jedné místnosti a všechny se jmenují Betty. První Betty je naštvaná na svého manžela, druhá Betty je osamělá mladá žena uvězněná uvnitř nefunkčního manželství, Betty číslo tři v zajetí své ubíjející a nesmyslné práce s ní o tom, že se stane někým. Čtvrtá Betty je lesba, jejíž hlavní touhou je opravit svůj náklaďák a poslední, pátou Betty právě propustili z vězení.

Vtipná hra s dobře vypointovanými dialogy zobrazuje široké spektrum toho, co člověku přijde na mysl, když přemýšlí o ženských tématech. Hra ukazuje, jak omezený je pohled na ženy skrze optiku diktovanou popkulturou. Collective Rage je odvrácenou stranou Sexu ve městě.

Současné feministické drama, akcentující i témata LGBT komunity, oceňované mladé autorky mělo premiéru 12. září 2016 ve Woolly Mammoth Theatre Company.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz