Colourings

Titul v originále: Colourings

Autor: Andrew Keatley
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Andrew Keatley (Velká Británie)
COLOURINGS (OCHRANNÉ ZBARVENÍ)
3 m, 2 ž
psychologické drama

Ve svých pětadvaceti letech prožívá Mark dosti neklidné období svého života. Jeho nepřizpůsobivost a zarputilost ho žene do hádek s přítelkyní, s rodiči a se všemi, které má rád. Nepomáhají ani pravidelná sezení u terapeuta.
Na scénu ale přichází doktor Houghton a terapie začíná nabírat nový směr. Pomalu ale jistě začíná odkrývat Markovu minulost až ke traumatickému zážitku, který je původcem výkyvů v jeho chování.
Hra klade velký důraz na psychologické vykreslení postav a jejich ztvárnění je do značné míry závislé na hereckých výkonech jednotlivých aktérů. Kolotoče nezadržitelných partnerských a rodinných hádek se střídají s neméně vášnivými vyznáními lásky.
Hlavní kostra příběhu se však odvíjí od terapeutických sezení a slovních soubojů a přestřelek mezi Markem a doktorem Houghtonem, aby hra nakonec vyústila do katarzního závěru.
Hra Colourings je prvním dramatický počinem anglického herce a dramatika Andrewa Keatleyho. Byla poprvé uvedena v londýnském divadle Old Red Lion v roce 2008 a sklidila pochvalné kritiky především za svoji syrovost a zručně a přesvědčivě napsané dialogy.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz