Common Pursuit

Titul v originále: Common Pursuit

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 1

Simon Gray (Velká Británie)

COMMON PURSUIT

5 m, 1 ž

Text nese podtitul Scény z literárního života. Zahrnuje velkou část životů skupiny přátel, kteří se seznamují na univerzitě, sdílejí své ideály o umělecké tvorbě a práci, zamilovávají se, žení, plodí děti, živí své rodiny a v práci dělají kompromisy.

Stuart se na škole rozhodne založit literární časopis. Do projektu se zapojí jeho přítelkyně Marigold. Martin se ujme marketingové a organizační činnosti, protože básně o kočkách, které napsal, mu Stuart vrátil zpět. Nick touží po divadelní rubrice. Za největší talent je považován Humphry, jehož poezii chce Stuart zveřejnit. A součástí společného plánu je i Peter.

Peter přivede Soniu do jiného stavu, ožení se s ní, má s ní další děti, ale je jí systematicky nevěrný. Stuart má finanční potíže s časopisem, vzdá se umělecky náročného projektu a spojí se s Martinem, který má potřebný kapitál a vytvoří nakladatelství. Marigold otěhotní, ale jde na potrat, aby se Stuart mohl věnovat své práci. Z Nicka se stane televizní celebrita s vlastním literárním pořadem. Humphry pracuje jako výchovný poradce ve škole, přestal psát, je zamilovaný do Petera a rodiče o homosexuální orientaci syna nemají tušení. Marigold odchází od Stuarta a zakládá rodinu s Martinem.

Přátelé se scházejí nad organizací Humphryho pohřbu, zabil ho zřejmě kvůli penězům prostitut. Obraz konfrontuje ideály jejich univerzitního období s životní realitou.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz