Company Policy

Titul v originále: Company Policy

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

D. C. Jackson (Velká Británie)

COMPANY POLICY (FIREMNÍ POLITIKA)

2 m, 1 ž

komedie

Mají to lidé s přitažlivým jménem lehčí než jiní? Dexter Sexington a Randy Burley jsou oba zaměstnanci firmy Jiffy Corp. Když se jako každé ráno upravují v unisex koupelně na svém pracovišti, Randy si postěžuje, jak je jeho život zásadně ovlivněn jeho jménem, a to v negativním slova smyslu („randy“ – nadržený, „burley“ - urostlý).

Proto, když do koupelny vstoupí nová zaměstnankyně Sally Mallow, představí se jí jako Dex Sexington a Dexe začne vydávat za Randyho Burleyho. Zatímco nový Dex Sexington se vyžívá ve své roli a dělá, co může, aby uchvátil Sally, starý Dex je zoufalý a snaží se dát vše do pořádku. Několikrát se snaží Sally říct pravdu a udělat jí pořádek v tom, kdo je kdo. Ovšem jak její první týden v Jiffy Corp postupuje, Randy situaci zamotává víc a víc: uhodne Dexovo heslo na jeho emailový účet a z něj posílá Sally zprávy, které hraničí se sexuálním harašením. Čím víc se situace komplikuje, tím větší má pravý Dex problém sdělit Sally, jak se věci skutečně mají. Další komplikací se stane fakt, že pravému Dexovi se Sally začíná doopravdy líbit. Randy však slibuje, že všechno Sally řekne v pátek na malém večírku firmy. Dex už doufá, že se situace brzy vyřeší. To by však Sally (sama na záchodové kabince) nesměla zaslechnout konverzaci těchto dvou pánů (u pisoárů), kde se oba chovají přirozeně. Situace se opět o pár obrátek více zamotá, ale na firemním večírku se vše přeci jenom rozuzlí.

Situační komice v tomto dramatu výrazně napomáhá scéna. Celá hra se odehrává v již zmíněné unisex koupelně, kde si u pisoárů povídají muži, zatímco ženy se přepudrovávají u zrcadel.

Komedii hrál poprvé soubor A Play, A Pie and A Pint ve skotském Oran Mor v Glasgow v roce 2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz