Corpus Delicti

Titul v originále: Corpus Delicti

Autor: Juli Zeh
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 7 ženy 6

Juli Zeh (Německo)

CORPUS DELICTI

7 m, 6 ž (možnost zdvojení)

Německo v roce 2057. Zdravý lidský rozum zvítězil, a to doslova. Genové inženýrství, lékařská prevence a přísná hygiena – to všechno zamezuje např. nachlazení. Mia Hollová, mladá bioložka, se nedávno přimlouvala za rigidní systém, jenž ochraňuje občany před tělesným strádáním. Jenže od té doby, co byl její bratr pomocí DNA usvědčen z vraždy a spáchal ve vězení sebevraždu, odbočila Mia na jinou kolej. Pochybuje o bratrově vině, nedbá zdravé výživy, kouří jednu cigaretu za druhou... Ocitá se tak v hledáčku justice, poněvadž svým chováním podrývá obecné blaho. Stává se loutkou veřejného procesu, který celý národ u obrazovek doslova hltá. Jejím protivníkem je novinář Kramer, jehož kniha Zdraví jako princip státní legitimity se stala klíčovou naukou...

Hra sarkasticky zobrazuje svět, kde jsou všichni v zájmu obecného blaha a zdraví zbaveni osobní svobody. Byla uvedena v září 2009 v rámci přehlídky RuhrTriennale Essen.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz