Country House

Titul v originále: Country House

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

O prázdninách se v novoanglickém domě v Massachusetts scházejí příslušníci jedné herecké rodiny. Stárnoucí broadwayská hvězda Anna tu hostí svého neúspěšného syna Elliota a svou vnučku, studentku Susie. Svou snoubenku Nell sem přijíždí představit filmový a divadelní režisér, vdovec po Annině dceři Kathy. A konečně pozvání přespat v Annině domě v nouzi přijímá i slavný hollywoodský herec Michael. Jak se ozřejmují charaktery postav a vztahy mezi nimi, divákovi začíná docházet: Margulies použil pro svou studii jedné rodiny a jejího zakotvení v profesionálním filmovém a divadelním světě dneška strukturu Čechovova Strýčka Váni (s drobnou vsuvkou motivu z Racka). Na rozdíl od Christophera Duranga, který ve své oceňované groteskní komedii Váňa, Soňa, Máša a Dicky použil stejný model, Margulies bere své postavy vždy vážně, což ovšem vyvolává podobný efekt smíchu a slz jako samy Čechovovy hry. 

Premiéra hry v produkci Manhattan Theatre Clubu a s Blythe Dannerovou v roli Anny se konala v říjnu 2014 v Samuel J. Friedman Theatre na Broadwayi.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz