Coup de Grace

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

Robin Hawdon (Velká Británie)

COUP DE GRACE (PŘEDSTÍRANÉ ZDĚŠENÍ / DIVY A DIAMANTY)

4 m, 2 ž

komedie / fraška

Probíhá festival v Cannes a v jednom z nejluxusnějších hotelů leží na pohovce hvězda první velikosti Grace Gervaise. A zdá se, že je bezvládná. Dovnitř se oknem vplíží zloděj diamantů Jimmy a chvíli hledá kořist, najde obrovský diamant, ukradne ho, ale pak si všimne bezvládného těla. Jít krást a přimotat se k vraždě, tomu se říká smůla. Jimmy se sklání nad bezvládným tělem a v tom okamžiku z koupelny vychází Adam, který hraje s Grace ve filmu, který má ten večer v Cannes premiéru.

Vidí Grace ležící bez hnutí, Jimmyho nad ní a samozřejmě si myslí, že Jimmy je její vrah. V návalu vzteku ho knokautuje a pokusí se Grace oživit. Do dveří vchází Oscar, manžel a manažer Grace, vidí bezvládné tělo Grace, Adama nad ní a samozřejmě si myslí, že Adam jeho ženu zavraždil.

Dojdou k závěru, že Grace byla otrávená oříšky ze salátu, který je nedojedený na stolku. Grace má na oříšky alergii. Naštěstí se Grace probírá. Ale zjišťuje, že je místnost plná lidí, že se ji někdo pokusil otrávit a zmizel její nejdražší šperk.

Když se přítomní snaží záhadu rozřešit, situace se čím dál víc zamotává, protože jak je snad patrné ze začátku, každý viděl a tvrdí něco jiného. Proto je povolán ředitel hotelu, který o sobě tvrdí, že je Poirot Azurového pobřeží. Ale ani on si neporadí s tím, že každý tvrdí něco jiného, a i pod jeho vedením dochází k dalším a dalším zašmodrcháváním příběhu, až je téměř nerozluštitelný...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz