Cracks in the Concrete

Titul v originále: Cracks in the Concrete

Autor: Zadok Zemach
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Zadoch Zemach (Izrael)

CRACKS IN CONCRETE (TRHLINY V BETONU)

3 m, 3 ž

Yisrael, sedmnáctiletý citlivý problematický mladík se sklony k násilí, se vrací nečekaně domů po dvouměsíčním pobytu v ústavu pro mladistvé. Při svém příjezdu oznamuje své rozhodnutí založit kapelu se svým mladším bratrem Amnionem - daleko od jižní části města, ve které rodina žije.

Yisraelův otec Baruch, vážný a pobožný muž, si velice nerad připouští důvěrně blízký vztah obou bratrů. Obává se destruktivního vlivu Yisraela na svého mladšího syna, do kterého již od narození vkládá velké naděje. Od samotného Yisraelova příjezdu se Baruch všemožně snaží zabránit tomu, aby zde zůstal, i když tím riskuje nemalý konflikt se svou ženou Carmellou, moderní ženou, jež se pohybuje na "problematické půdě" mezi svým zoufalým manželem a mezi svými dvěma syny, kteří teď vyžadují tolik porozumění.

Kruté drama, zkoumající fungování rodiny v dnešní moderní době. Hra vyhrála první cenu v soutěži her Berenstein Competition v roce 1999 a poprvé hrána v divadle Bimah National Theatre v roce 2007.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz