Crocodile Fever

Titul v originále: Crocodile Fever

Autor: Meghan Tyler
Žánr: černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Černá komedie. Alannah douklidila dokonale uklizený dům, uložila svého umírajícího otce (a trýznitele v jednom) do ložnice v prvním patře a těšila se na poklidný večer s pytlíkem brambůrek. To však netušila, že ji oknem vskočí dovnitř její mladší sestra Fianna, militantní feministka, která je po letech ve vězení opět na svobodě. S Fiannou vtrhne do Alannina života i alkohol, špína na martenskách, motorová pila, asmatský krokodýl a dlouho utajovaná pravda o tragické minulosti a traumatickém dětství. Zatímco Alannah potlačuje vzpomínky a žije v iluzorní realitě, Fianna měla dost času se s pravdou srovnat a teď je oprávněně rozzuřená. Nezná slitování a nebere si žádných servítek.

Když se odlišné světy dvou sester střetnou, blázinec střídá katastrofu. Vše provází notná dávka břitkého irského humoru a groteskní absurdity. Pod silnou vrstvou feministického Tarantina (jak glosoval Guardian) se však ukrývají silná témata jako potlačování identity, přebírání viny a píseň Africa od kapely Toto.

Hra měla premiéru v létě 2019 v Traverse Theatre v Edinburghu v rámci divadelního festivalu Fringe 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz