Dámská šatna

Titul v originále: Dámská šatna

Žánr: hra, tragikomedie
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 4

Arnošt Goldflam
DÁMSKÁ ŠATNA

4 ž

Skrze setkání a rozhovory v divadelní šatně dává hra nahlédnout do osudů čtyř hereček. Do života první z nich, Marie, právě vstupuje nový muž. Marie prožívá počáteční okouzlení i následné rozčarování ve chvíli, kdy zjišťuje, že je s ním těhotná a on dítě odmítá. Její kolegyni Trudu s malou dcerou zase již po několikáté opouští manžel. Mladičká Klára přirozeně touží po roli, divadelním růstu i úspěchu. Nejstarší Líza řeší v obecnější rovině problém smysluplnosti hereckého poslání. Ve čtyřech generačních rovinách tak lze paralelně sledovat často provázané osobní i profesní problémy, se kterými se představitelky potýkají.

Text je rozdělen do tří dějství, mezi kterými dochází k časovému posunu (není blíže určen - zhruba několik měsíců). Rozhovory hereček probíhají v šatně před a během představení, zatímco se dámy převlékají, líčí, připravují na výstup nebo se z něj vrací. Hra tak rovněž poodhaluje jindy skryté atraktivní prostředí divadelního zákulisí.

kn

 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz