Dancing On Air

Titul v originále: Dancing On Air

Autor: William Borden
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

William Borden (USA)

DANCING ON AIR (TANEC VE VZDUCHU)

3 m, 1 ž

Franz Kafka se setkal s Albertem Einsteinem v Praze v roce 1912. Stalo se tak v salonu židovských intelektuálů u Berty Fantové, aniž by na sebe vzájemně udělali velký dojem.

Nyní se setkávají po smrti v jakémsi bezčasí, možná na věčnosti. Nemají ponětí, zda tam jsou za trest, nebo za odměnu – jde o nebe, či snad o peklo?

Debatují spolu o lásce a o chybách, které v životě udělali. Porovnávají vědu s literaturou není náhodou teorie relativity vlastně příběhem a naopak, nepojednává Kafkův Zámek o vesmíru? A kdo vlastně může pravdivě odpovědět na takové nejzákladnější otázky? „Ve vzduchu“ však visí i další otázka – pokud byli oba takoví géniové, proč byly jejich životy tak zpackané?

Oběma sekundují ještě postava chlapíka a dívky Felice. Repliky této více méně konverzačky mají přesný rytmus a tempo a hra byla uvedena v únoru 2008 v divadle Heller (Tulsa, Oklahoma). Režisérka Erin Thompsonová přirovnala Bordenovu hru k dílům Harolda Pintera či Samuela Becketta.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz