Dárci

Titul v originále: Stories

Autor: Nina Raine
Žánr: hra, tragikomedie
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

DÁRCI (Stories)

3 m, 3 ž (celkem 18 rolí)

Anně je 39 let a nedávno se s ní rozešel přítel, zrovna když byla na klinice uprostřed procesu umělého oplodnění. Přišlo to jako rána z čistého nebe, protože do té doby jejich vztah fungoval a Anna cítila, že je jejich vzájemné pouto jedinečné a osudové. Nyní jí z předchozího vztahu zůstala jen neutuchající touha po dítěti a tikající biologické hodiny. Jediným východiskem pro Annu se zdá být získání spermatu od dárce, jenže výběr potenciálního otce není nikdy úplně snadný. Anna se proto setkává s řadou přátel a dávných známých, kterým pokládá nepříjemnou otázku: „Chtěl bys být otcem mého dítěte?“ Ukazuje se, že hranice mezi přísnou, emocí prostou racionalitou a šílenstvím je překvapivě tenká.

Hra pracuje se současným tématem singles a zároveň nahlíží ženské téma bez sentimentálního nánosu, svěžím pohledem a díky svižným dialogům působí neobyčejně spontánně a pravdivě. Text nabízí herecké příležitosti pro starší pár (Annini rodiče), muže a ženy kolem 35 let a počítá s jednou dětskou rolí. Hru uvedlo v premiéře londýnské Národní divadlo v roce 2018 s obsazením osmnácti rolí šesti herci.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz