Das blaue, blaue Meer

Titul v originále: Das blaue, blaue Meer

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Nis-Momme Stockmann (Německo)

DAS BLAUE BLAUE MEER (MODRÉ MODRÉ MOŘE)

3 m, 2 ž

Hořká komedie nového objevu německé dramatiky N. – M. Stockmanna, jenž sbírá v Německu divadelní ceny a patří v současnosti (sezóna 2009/2010) k nejzajímavějším autorům mladé generace.

Ústřední dvojice hry je Darko a Motte. Darko se bezútěšně propíjí jednotvárným životem na sídlišti, až potká mladou sídlištní prostitutku Motte (německy „můra“, „mol“). Konečně začne Darko něco cítit a začíná mít naději a lásku. Rozhodne se s Motte odejít pryč a začít nový život – i když je modré moře velice daleko. Jak by to ale mělo fungovat na místě, na němž se zdá i sebemenší myšlenka na trošku štěstí téměř výsměchem?

Autor píše svérázně, nekonvenčně a tak trochu anarchisticky, chvílemi dramaticky, chvílemi prozaicky o křehké lásce, prchavé naději a smrtícím zatuchlém klidu sídlištního okolí tak, jak ho známe v mnohých městech i my. Text nepostrádá poněkud trpký humor, nicméně neredukuje postavy na „lidské zoo“. Celkově je první zásadní hrou autora, jenž se stal objevem roku 2009 a se svojí další hrou Kein Schiff wird kommen se dostal do finále prestižní přehlídky nejlepších německých her v Müllheimu 2010. Hra byla uvedena v lednu 2010 v Schauspiel Frankfurt.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz