Das blaue Licht

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Rebekka Kricheldorf (Německo)

DAS BLAUE LICHT (MODRÉ SVĚTLO)

3 m, 3 ž (premiéra 2 m, 2 ž)

volně podle pohádky bratří Grimmů

Chmurná pohádka vypráví o vojákovi, který se vrací zpět do vlasti a král ho nevděčně přivítá, aniž by mu za jeho služby poděkoval. Uražený a pomstychtivý voják odchází do lesa, kde narazí na chatrč se stařenou, ta ho poté uvězní do hluboké studny, kde voják nelezne tajemné modré světlo, jímž přivolá mužíčka s velkou mocí, pomocí něhož se králi nemilosrdně pomstí a drsně tak získá celé království i princeznu.

Toto archetypální vyprávění o temných zákoutích lidské duše autorka rozvedla do příběhu o hrdinovi, který se k dobru dobere jinak než hrdinové jako Batman či Spiderman – ti se k němu dopracují svými traumaty, zatímco voják bratří Grimmů se zdá být vůči neurózám, komplexům a úzkostem imunní. Je to však skutečně tak? Nebo jen nahlíží a klesá hlouběji do své vnitřní studny a všechna pomstěná příkoří jsou výsledkem jeho podvědomých traumat a podrážděnosti, jeho vnitřního mužíčka, psychotického démona?

Adaptace byla uvedena v únoru 2017 ve Staatstheater Kassel.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz