Das Geisterschiff

Titul v originále: Das Geisterschiff

Autor: Maxi Obexer
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

DAS GEISTERSCHIFF (LOĎ DUCHŮ)

O Vánocích 1996 se u jižního pobřeží Sicílie utopilo 283 utečenců. O týdny později nacházeli místní rybáři ve svých sítích kusy jejich těl. Někteří z nich šli na policii, ale když tato nic nepodnikala, naházeli kusy zpátky do moře... Trvalo šest let, než se tyto události objevili na veřejnosti, potopený člun byl pojmenován „loď duchů“, dokud novináři potopenou loď nevyfotili a nepodali tak o událostech přesvědčivý důkaz.

Hra vypráví v mnohovrstevnatém textu o těchto imigrantech a o strachu, který v „pevnosti Evropa“ vyvolávají, je to politická kritická hra a rekviem za lidi, kteří chtěli v Evropě nalézt štěstí a skončili na mořském dně nedaleko svého cíle. Autorka studovala humanitní vědy ve Vídni a Berlíně a vyučuje mj. scénické psaní v Berlíně. Hra byla uvedena v listopadu 2007 v Theaterhaus Jena, ve Švýcarsku poprvé v březnu 2010 v basilejském divadle.

„Text uvízne v paměti i bez náročných vizuálních efektů, se svojí pervidně lehkou, sarkastickou vážností dokáže člověka iritovat.“ (Theater Heute)

„Silné téma, solidní mnohostranná politická a z části i velmi vtipná hra, jež klade nesčetné otázky.“ (nachtkritik)

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz