Das hässliche Universum

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Laura Naumann (Německo)

DAS HÄSSLICHE UNIVERSUM (OŠKLIVÝ VESMÍR)

min 5 herců (variabilní obsazení)

Postapokalyptická situace, vzduchem ještě poletuje popel a kouř stoupá z rozvalin. V přepravním prostoru, někde mezi současností, jež se teprve formuje, a budoucností, jež začíná, se pohřbívá minulost. Rosa řekla, že všechno musí hořet, a tak je svět v plamenech, jako by čekal na její slova…

Autorka používá rytmizovaný, naléhavý jazyk a sleduje postavy na pozadí zániku, nejsou to revolucionáři, ale hledají, jak se správně zachovat a správně žít v houštině daných skutečností.

Text osciluje mezi dystopií a utopií a ptá se, zda je možno začít znovu od úplného začátku. Z útržků zpráv a záběrů na youtube, jež jsou sdíleny a komentovány, se dá vytušit správný směr. Chvíli vše vypadá logicky a zbývá jen krůček ke změně, k lepšímu světu. Ale následuje útok, fronta začíná být nepřehledná a vztek se zvětšuje. Svět se zdá být spokojen s tím, že klesá do rozvalin, jako by se chtěl vynulovat nechat vystoupit z popela budoucnost.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz