Das Imperium des Schönen

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Nis-Momme Stockmann (Německo)

DAS IMPERIUM DES SCHÖNEN (IMPÉRIUM KRÁSY)

3 m, 3 ž

Dva bratři a každý z nich je jiný – jeden je úspěšný intelektuál, druhý je bonviván a užívá si života. Oba vyrazí se svými partnerkami do Japonska. A tak na sebe narazí čtyři různé životní postoje a znovu se ukáže, že boj o vlastní žebříček hodnot se odehrává jak v osobním životě, tak v globálním měřítku. Navíc konfrontace s cizí kulturou, která funguje dle vlastních sociálních kódů, působí jako roznětka. Situace se přiostřuje a jednotlivé představy o světě projdou těžkou zkouškou – na konci se všechny jistoty obrátí ve střepy.

Koexistence více paralelních skutečností je stará jako lidská řeč. V současné době se „alternativní fakta“ stávají rovnocennou skutečností. Existuje vlastně ještě nějaká pravda? A nezneužijí radikálové a náboženští fanatici právě tuto existenci více pravd, která naši společnost rozděluje? Existuje ještě pojem „my“, v rámci něhož spolu lidé normálně mluví?

Hra byla uvedena v Schauspiel Stuttgart v lednu 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz