Das Märchen von der kleinen Meerjungfrau

Titul v originále: Das Märchen von der kleinen Meerjungfrau

Žánr: hra, hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

DAS MÄRCHEN VON DER KLEINEN MEERJUNGFRAU (Pohádka o malé mořské víle)

Volná adaptace pohádky H. Ch. Andersena pro děti od 9 let si bere na mušku znečištění světových oceánů a ekologickou katastrofu.

Naštvaná trojice - dívka a dva chlapci - vypráví svůj příběh. Jsou zoufalí, protože jejich situace jim nenabízí žádnou budoucnost, pro kterou by stálo za to žít, kromě neustálé starosti o jídlo a vodu. Jsou rozzlobení, protože se cítí odstrčení a zapomenutí. Stojí na pláži, toužebně hledí za obzor - dívka chce zmizet někam pryč a sní o místě někde hluboko pod mořskou hladinou. O nějakém zářícím městě, kde je všechno lepší, o království plném hojnosti, kde by ona byla princeznou, skutečnou mořskou pannou. Jenže jak se do takového království dostat? Možná jí pomůže čarodějnice, která žije hned za zchátralou továrnou…

Hra vyhrála prestižní dramatickou přehlídku Mülheimer Stücke 2023, kam byla pozvána inscenace divadla Theater Heidelberg (premiéra říjen 2022).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz