Das Phantom des Louvre

Titul v originále: Das Phantom des Louvre

Autor: André Kannstein
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 6 ženy 3

André Kannstein (Německo)

DAS PHANTOM DES LOUVRE (FANTÓM Z LOUVRE)

6 m, 3 ž

krimikomedie - na motivy románu Arthura Bernèdea

Paříž, 20. léta 20. století. Démon Belphégor straší v sálech Louvre, o čemž k velkému pobavení čtenářstva informuje v listu Petit Parisien novinář Jacques Bellegarde. Ovšem Matisse, vrátný z Louvre, jenž o strašidle novináře informoval, je jedné noci nalezen zastřelený v „Sále pohanských bohů“. A tak na scénu nastupuje slavný detektiv Chantecoq – spolu s Bellegardem a pařížskou policií se vydá po stopách tajemného ducha a přijde tak na mnohá scestí, jež ho dovedou např. i do reje nočního života na Montparnasse.

Autor této kriminální komedie se nechal inspirovat komediálním krimi seriálem "Belphégor", který bavil televizní diváky na konci 60. let a který vznikl na motivy románu z roku 1927 – napětí se v ní snoubí s humorem, záhadné události přivedou hrdinného ředitele muzea téměř k šílenství a princezna ze starého Egypta je důkazem, že i mumie mohou oživnout... Nicméně – kdo je vlastně ten Belphégor a jaké kuje pikle? Věhlasný detektiv Chantecoq tomu samozřejmě přijde na kloub.

Napínavá a vtipná krimikomedie s retrošarmem byla uvedena s velkým ohlasem 13. ledna 2012 v Theater Baden-Baden.

Již chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz