Das Portal

Titul v originále: Das Portal

Žánr: hra, komedie, satira
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 3

DAS PORTAL (Portál)

variabilní obsazení

Parodie na divadelní provoz a na to, jak se o divadle mluví, jak divadelníci vidí sami sebe, jak komunikují s diváky a v neposlední řadě na všechno, co v současnosti o divadle reflektujeme.

Dlouholeté divadlo Helios je na pokraji svých sil. Generální ředitel Geldoff bojuje jako o život o prodloužení smlouvy. Budoucnost scény by mohl zajistit jen skvělý divadelní večer - a tak ředitel vsadí vše na jednu kartu a najme úspěšného a drahého mladého režiséra, aby si před divadlením portálem znovu získal přízeň místní kulturní veřejnosti. Jenže šéfdramaturg Eisenstern mezitím kuje vlastní plány - provoz divadla považuje za nevyhovující, a tak chystá převrat, aby dostal scénu pod své vedení. A tak se oba dva egocentrici přetahují o vedení a směřování divadla. To je ale pouze jedna z nesčetných menších i větších (a velmi velkých) vedlejších rolí v této jízlivé frašce. V hemžícím se světě divadla málokdo myslí na něco jiného než na sebe a všichni včetně hereček i herců jsou zapojeni do malicherných válek.

Hru uvedlo v režii Herberta Fritsche divadlo Staatstheater Stuttgart v lednu 2024.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz