Das Wunder von Schweden

Titul v originále: Ingvar!

Autor: Erik Gedeon, Klas Abrahamsson
Žánr: muzikál
Jazyk: němčina
Postavy: muži 6 ženy 3

Erik Gedeon, Klas Abrahamsson (Švédsko)

INGVAR! (ŠVÉDSKÝ ZÁZRAK)

6 m, 3 ž

hudební nábytková sága / muzikál

„Hudební nábytková sága“, již zkomponovali společně skladatel a režisér Erik Gedeon (Schauspiel Hannover, Thalia Theater Hamburg) a autor Klas Abrahamsson, mapuje v muzikálovém tempu životní pouť zakladatele obchodního domu IKEA, jednoho z nejbohatších lidí na světě Ingvara Kamprada. Od prvních krůčků, kdy pracoval jako chudý prodavač zápalek až k údajně stále skromnému vládci globálního nábytkářského impéria. Skvěle prokomponovaná hra se zpěvy – muzikál je jedinečným sekurálním oratoriem o „vykupiteli zla“ a vynálezci přívětivého kapitalismu – pokud tedy něco takového existuje. Gedeon dokazuje, že je „opravdový divadelník se širokým záběrem – jeho Ingvar! je mnohovrstevnatá a jízlivá fraška se zpěvy na téma kapitalismus... inteligentní, pozoruhodné dílo.“ (NDR)

Ve hře hraje 9 zpívajících herců, klávesy a housle. V některých scénách hrají herci i nábytek.

Originální, ostrá a vtipná hudební sága byla uvedena v červnu 2009 v Deutsches Schauspielhaus Hamburg v režii E. Gedeona.

K dispozici i německá verze. Připravujeme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz