DDT

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 3

Kateřina Pokorná

DDT

6 m, 3 ž

komedie

DDT neboli Doklad Dosaženého Teritoria je parafrází na hru bratří Čapků Ze života hmyzu a zároveň na některé politické kroky současného vedení České republiky. Kluk, který se kdesi v trávě zhulil tak, že začal komunikovat s hmyzem, je svědkem profesionálně vedeného fear-managementu nově přistěhovaného pavouka Pokoutníka. Tomu se celkem rychle podaří všechny obyvatele louky přesvědčit, že se na ně chystají čápi a je třeba se připravit. Nevadí, že ani Chrobák s Chrobačkou, Mravenci a ani Lumek nikdy čápa neviděli. Všichni se poslušně podřídí a začnou snášet materiál na stavbu přístřešku, Pokoutník je postupně svazuje většími a většími povinnostmi, které se stávají neúnosnými. Jen Hlemýžď je apatický – má totiž své jisté, svůj bezpečný domek vždy s sebou.

Komediální hra obratně pracuje s klasickou předlohou. Autorka k ní nepřistupuje s archivářskou pokorou, zároveň ji ale respektuje v jejích základních motivech a znacích.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz