Death Takes a Holiday

Titul v originále: Death Takes a Holiday

Autor: Peter Stone, Thomas Meehan, Maury Yeaston
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 7

Peter Stone, Thomas Meehan, Maury Yeaston (USA)

DEATH TAKES A HOLIDAY (SMRT NA DOVOLENÉ)

7 m, 7 ž

muzikál

Na motivy stejnojmenné hry Alberto Casselly (1891-1957), uvedené poprvé v roce 1924 ve Florencii a později úspěšně inscenované na Broadwayi, vznikl v roce 1934 jeden z nejúspěšnějších romantických filmů třicátých let (v režii Mitchella Leisena a s Frederikem Marchem v titulní roli Smrti). Studio Universal použilo tentýž námět ještě jednou – ve filmu Seznamte se, Joe Black (1998, s Bradem Pittem), který je dosud v živé paměti diváků.

Muzikálová adaptace, jejíž premiéra se konala v off-broadwayském Laura Pels Theater v červenci 2011, se vrací k původní italské verzi: Smrt v ní na sebe bere podobu ruského aristokrata knížete Nikolaje Sirkiho, stane se hostem ve vile vévody Lambertiho a zamiluje se do jeho dcery Grazie. Na rozdíl od původní divadelní hry i jejích dosavadních filmových podob však autoři muzikálu dávají příběhu jiný – temnější či šťastnější? – konec. Smrt však ani zde neodchází s nepořízenou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz