Dentální rapsódie

Titul v originále: Dentální rapsódie

Žánr: hra, komedie, revue
Jazyk: čeština
Postavy: muži 12 ženy 5

Alexandr Guha (*1984)

DENTÁLNÍ RAPSÓDIE

12 m, 5 ž

Jistě si všichni pamatujete na populární kreslený seriál Byl jednou jeden život, ve kterém roztomilé krvinky naložené nákladem kyslíku procházely spletitou sítí cév lidského těla a zažívaly po cestě nejedno dobrodružství. Autor zaměřuje v tomto stylu svůj pohled do dutiny ústní a Dentální rapsódií sleduje příhody obyvatel jejího spodního patra, tedy dolní čelisti. Osm bílých zoubků a vlhký jazyk si příliš klidu neužijí. Chladivě svěží pružná žvýkačka připraví totiž jednoho z nich o milenku - plombičku a rozestře tak pole působnosti ďábelskému kazu. Navíc jejich celodenní program a boj o přežití závisí na běžných úkonech nositelky tělesné schránky, a to nejen co se pravidelné péče o chrup týká.

Dívka, majitelka úst, má právě před sebou romantickou večeři s přítelem, tudíž hrozí seznámení s jazykem vyvoleného a naši odolní hrdinové se budou muset následně vypořádat nejen s uvíznutým soustem v mezizubním prostoru, ale i s cizími objekty podstatně nepříjemnějších rozměrů. A jako by to všechno ještě nestačilo, čokoláda k snídani rozjede poté své zhoubné dílo a kaz si může mnout ruce. Souboj na život a na smrt začíná...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz