Der geflügelte Froschgott (F)

Titul v originále:

Žánr: monodrama
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 1

Ingrid Lausund (Německo)

DER GEFLÜGELTE FROSCHGOTT (OKŘÍDLENÝ ŽABÍ BŮH)

1 m nebo 1 ž

monolog o životě po životě

V podstatě může být kdokoli kdykoli a kdekoli zasažen jako bleskem nějakým zásadním poznáním či zjevením, které změní jeho život a které se v tu chvíli nepřihodilo nikomu jinému. Jak k takovému zjevení dojde, je velmi odlišné. Může to být naprosto nečekané prozření u stolu se snídaní, když si mažeme marmeládu na housku, může to být ale také podobné náboženské extázi. Předpokládejme, že nebudeme chtít čekat na prozření nad marmeládou, a vydáme se sami aktivně toto prozření hledat. Kde a jak ho nejlépe udělat?

Pravděpodobně je ideální začít nějakým náboženstvím a v případě neúspěchu byste možná zkusili jiné…

V bohem opuštěné samotě monodramatu se Ona či On snaží odpovědět na otázku, jak reálný je život po smrti a zda ho člověk může ovlivnit tím, v co věří a co činí na tomto světě. Protože lze předpokládat, že existuje víra, která je správná, nebo alespoň správnější než ostatní.

Hledáme svou víru, nebo ona hledá nás? Ví o sobě peklo, že je to metafora? Mohou věci vstupovat do transcendentna, a pokud ano, jak vypadá transcendentní pizza? Jaké je kritérium pro smyšlenou hloupost a jaké pro skutečnost?

Hledání orientace na nepřátelské stezce nejistých hypotéz, logických předpokladů a matoucích argumentů v pohoří poznatků – ovšem bez lana a v teoreticko-náboženských letních sandálech. (Ingrid Lausund).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz