Der Haken

Titul v originále: Der Haken

Žánr: komedie, drama, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

Lutz Hübner, Sarah Nemitz

DER HAKEN (Háček)

Starý byt v oblíbeném městě, na skvělém místě a za úžasně nízkou cenu - příliš dobré na to, aby to byla pravda? Možná, ale trh s bydlením je krutý, a tak se skupina lidí z nejrůznějších profesních, rodinných a sociálních vrstev snaží při prohlídce bytu udělat dobrý dojem - a přitom co nejméně nápadně zjistit, kde by mohl být háček v tak nízké ceně. Vzájemná nedůvěra a nevraživost mezi potenciálními kupci je jasná věc, nicméně i realitní makléř je poněkud zvláštní…

V této vypjaté situaci jsou všichni zúčastnění donuceni v určitém okamžiku sundat své masky a v rámci dočasného klidu zbraní přijít na kloub záhadě týkající se staršího majitele bytu, který má bydlet o patro výš, což se vyvine do napínavé a téměř detektivní zápletky. A nakonec se nabízí otázka: co je člověk ochoten udělat pro pěkný a relativně levný byt?

Hra měla premiéru v lednu 2023 v Schauspiel Bonn.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz