Der Hund muss raus

Titul v originále: Der Hund muss raus

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 1

DER HUND MUSS RAUS (Pes musí ven)

3 m, 1 ž (4 herečky / herci)

hra o závislosti na drogách

„Ráda jsem zkoušela různé věci," říká Sabine. "Dlouho mi to přišlo skvělý," říká Johannes. „Terapie trvala půl roku, pak jsem byl skoro čtyři roky čistej," říká Stefan…

Autor napsal živý text o závislosti a konzumaci drog, který je protkán životními příběhy a skutečnostmi, jež přesahují známá klišé. S drogami se setkáváme všude: na nádraží, v kanceláři, na večírcích a festivalech. Existují však typické souvislosti mezi konkrétním životním příběhem, událostmi, dispozicemi a určitými drogami? Určuje v konkrétním okamžiku směr života sběh okolností, nebo je každý člověk zodpovědný za své závislosti a návyky sám? A jak na závislé reaguje společnost?

Autor zkoumá mechanismy a realitu drog a závislostí v rozhovorech s postiženými a s odborníky. Nejde o pouhou prezenci jednotlivých příběhů, ale o jejich pochopení, jde o civilní projev, mluví skuteční lidé - někdy střízlivě, jindy s emocemi, postavy umí např. skvěle mumlat, koktat nebo si i padat do řeči. Tyto osobní příběhy jsou doplňovány odbočkami o historii drog, od opia v době kamenné přes opiové války až po internetového prodejce Shiny Flakes. A je též jasné, že drogy jsou také velký byznys, v němž jsou drogové války a úmrtí na drogách jen malou překážkou na cestě k vysněným ziskům.

Téměř dokumentární hra byla uvedena v dubnu 2022 v Deutsches Theater Göttingen.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz