Der kleine Snack

Titul v originále: Der kleine Snack

Autor: Nele Stuhler
Žánr: komedie, revue
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

DER KLEINE SNACK (Svačinka)

revuální komedie

Taková svačina např. umožňuje hluboký vhled do regionu či státu, do něhož patří. Mezi hrstkou oříšků, kanapek, snacků, mezedes, tapas a půlnočního kebabu se nabídka občerstvení v našich zeměpisných šířkách naštěstí značně rozšířila. Mnoho svačinek přibylo, některé už nezapadají do ducha doby a ještě jiné dnes kromě příjmu potravy plní i jiné funkce. Funkční potraviny mohou být stejně tak identitu utvářející jako rozdělující, což znamená: sdílení znalostí o zdravém či „správném" jídle je dnes (nebo bylo vždy?) strukturálně třídní.

A přitom, jak známo, láska prochází žaludkem a sotva existuje něco, co by lidi spojovalo spolehlivěji než společné jídlo. Rituální moment společenství u stolu překlene konflikty a krize, vytváří nová spojení a soudržnost - nebo končí hádkou o stravovacích trendech, které vždy odrážejí obraz člověka vlastní epochy?

Hra byla pozvána na přehlídku nejlepších nových inscenací Autorentheatertage 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz