Der Kurschattenmann

Titul v originále: Der Kurschattenmann

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 4

René Heinersdoff (Německo)

DER KURSCHATTENMANN (ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ)

1 m, 4 ž

konverzační komedie

Lázně Bad Pyront, někdy v současnosti. V sanatoriu, kde se léčí menší i větší duševní poruchy, se náhle vynoří Ulrych – muž, jenž vsází všechno na to, aby popletl hlavy nejen tamějším pacientkám, ale i jejich pečovatelkám. Je šaramantní a troufalý, milý a naléhavý, elegantní a penetrantní... a působí šlechetně a současně dychtivě. S nespoutanou fantazií, výřečností a bezednou studnicí omletých frází dobývá tento lázeňský švihák ženská srdce. Hra s ohněm, při níž si podávají dámy kliku u dveří. Sestře Isabel se představil jako kapitán a slíbil jí desetiletou námořní cestu, Alici se prezentuje jako bankéř a barvitě jí líčí co s našetřenými penězi, pro Edith je architekt a objevitel „vodonosných sloupových základů“.

Samo sebou přijde to, co přijít muselo – ženy odhalí podvod a chtějí hříšníka tvrdě potrestat. Nejlepší nápad na pomstu má Oda, jež je v sanatoriu teprve krátce...

Výtečná šance pro představitele nenapravitelného upovídaného hochštaplera, jenž skončí v síti svých vlastních lží, a čtveřice komediálních rolí pro herečky.

Hra měla premiéru v listopadu 2012 v divadle Theater am Dom v Kolíně nad Rýnem, za rok se dočkala jen v Německu tří dalších inscenací (Bonn, Düsseldorf, Frankfurt).

Hra se právě překládá.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz