Der letzte Pinguin

Titul v originále: Der letzte Pinguin

Autor: Sönke Andresen
Žánr: komedie, satira
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 5

DER LETZTE PINGUIN (Poslední tučňák)

4 m, 5 ž (a tučňák)

satirická komedie o klimatické krizi

Na poněkud omšelé polární výletní lodi MS Pyotr Anjou se sešla významná skupina cestovatelů se společným posláním. Kromě večeře s kapitánem a masáže shiroabhyanga je na programu záchrana světa. V Antarktidě má být totiž slavnostně otevřeno útočiště pro poslední volně žijící tučňáky – Penguin Island. Zbývá již jen doufat, že do té doby bude wi-fi na lodi opět fungovat, protože zástupci světového tisku oznámili, že se na skalnatém ostrůvku hodlají zúčastnit položení základního kamene.

Mezi cestovateli panuje příjemně napínavá i melanchlická nálada blížícího se konce světa a navzdory balíčku all inclusive mají všichni pocit, že jsou na dobrodružné výpravě jako Amundsen. Jde o vskutku pozoruhodnou skupinku: evropský politik v zajetí své volební kampaně, misantropický klimatolog, vlogerský pár se třemi milióny followerů, popový zpěvák, který se chce dostat zpět na výsluní, jeho manažer, který chce konečně vystoupit ze stínu, a manželský pár v důchodové krizi. Čím déle však  zůstávají na lodi spolu, tím více se jejich společná cesta mění v „přežití nejsilnějších" - jde o boj o životní styl a životní lži, o udržení majetku a o pokrytectví. A nejsou snad dokonce oni sami posledními svého druhu?

Vtipná satirická komedie o klimatické katastrofě byla uvedena v divadle Ohnsorg Theater v Hamburku v lednu 2024.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz