Det Er deR (Wall)

Titul v originále: Det Er deR

Autor: Peter Asmussen
Žánr: monodrama, drama, dramatizace
Jazyk: angličtina, dánština
Postavy: ženy 1

DET ER DER / WALL (DDR / Zeď)

1 ž (či více ženských postav)

monodrama – dramatizace románu

Dojemný melancholický příběh o lásce a touze v bývalém východním Německu, těsně před pádem zdi – ale také obecně o životě a lásce. Dopisy ženy o zradě a strachu ze systému, ale také o bezpečí známého a bezpečného.

Východní Němka Renate žije tichým a klidným životem v bývalé NDR se svým manželem a dvěma dětmi. Zároveň si píše s mužem z Dánska – tyto dopisy určují formu tohoto monodramatu. Renate v nich živě vypráví o svém životě, o tom, jak se daří jí i její rodině, o sousedech, přátelích a o životě v uzavřeném východním Berlíně. A například i o tom, jak se člověk bojí, když si ho v práci zavolá šéf a řekne mu, že „oni" (Stasi) s ním chtějí mluvit. Dopisy byly psány mezi lety 1987 a 1989 a v posledních dopisech se Renate jasně vyjadřuje, že věří v možnost pádu Zdi. Z jejích stále zoufalejších dopisů totiž vyplývá, že její vztah s Dánem se jí začíná vymykat, počítá s tím, že se s ním konečně osobně setká, jenomže on jí už neodpovídá a ona se začíná obávat, že láska nebyla důvodem jeho kontaktu s ní…

Máme k dispozici i anglický překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz