Detective´s Wife

Titul v originále:

Autor: Keith Huff
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

Keith Huff (USA)

DETECTIVE´S WIFE (MANŽELKA DETEKTIVA)

1 ž

monodrama

Alice prožila víc než třicet let po boku jednoho muže, společně vychovali dvě děti, peníze jim nechyběly. Před odchodem do důchodu se ale Jim rozhodl vyřešit starý případ neobjasněných vražd, který je o to tajemnější, že všichni, kdo se mu snažili přijít na kloub, sami přišli o život.

Stejný osud potká i Jima a z Alice se stane vdova. Nejdřív chce všechno vzdát, ztratí zájem o život, přijde o hlas. Zjevuje se jí mrtvý manžel a slyší ho k sobě promlouvat a nakonec se o ona začne staré vraždy zajímat. Vrací se do hry a dokonce se na rady blízkých rozhodne navázat nový vztah. Není to nikdo cizí, ale Jimův bývalý nadřízený.

Alice vypráví svůj napínavý příběh, ve kterém se z ženy, která půl života proseděla v křesle s románem v ruce, stane ta, kdo odhalí a nakonec i potrestá (a sám přijme trest za svůj čin) pravého viníka.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz