Die Abweichungen

Titul v originále:

Autor: Clemens Setz
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 4

Clemens J. Setz (Německo)

DIA ABWEICHUNGEN (ODCHYLKY)

5 m, 4 ž

Postupně odměřovaná a nepříjemná nejistota, zkouška odolnosti vůči stresu, kterou musejí projít zdánlivě pohodové rodiny jako pokusní králíci. Jennifer Jassem zemřela a svým zákazníkům, tj. osmi rodinám, zanechala nejen otázku, kdo u nich bude uklízet. V malém bytě uklízečky se totiž najde překvapení – osm precizně vyrobených modelů každého z uklízených bytů. Této překvapivé skutečnosti se vynalézavě chopí kurátorka a uspořádá výstavu Outsider Art. Na ni zákazníci uklízečky, obyvatelé bytů, najdou odchylky mezi skutečnými byty a jejich modely - tu je o osobu víc, jinde je skříň na špatném místě… A právě tyto drobné posuny reality vyprovokují krizi a začíná hra o sebereflexi i reflexi těch druhých, o životních konceptech i životních lžích.

Autor byl za svou předchozí hru Spojené národy (Vereinte Nationen) pozván na přehlídku Stücke 2017 a byl označen jedním německým kritikem za „sociálního seizmologa“ – tam ukázal, jak může člověka zkazit vidina vysoké sledovanosti videí na internetu a tím i lehkého výdělku. V podobném tématu, totiž v sociálním sondování pokračuje i tato hra, jejíž inscenace v Schauspiel Stuttgart (listopad 2018) patří mezi finalisty soutěžní přehlídky německojazyčných her Stücke 2019.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz