Die Affen

Titul v originále: Die Affen

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 1

černá komedie o zvířecích cestách z lidských krizí

Co kdyby se evoluce dostala do slepé uličky a nastal by čas začít se vracet zpět? Rupp ztratil víru v lidstvo, vše hodil za hlavu a zařadil zpátečku. Před očima svých bližních se vyvíjí, ale obráceně, zpět. Rodina se zpočátku snaží holit mu srst, jež mu narostla, a aspoň ji schovat pod oblečení. Jenže se začne měnit i jeho řeč, chování začíná nabývat zvířecích rysů, v chůzi používá i ruce a na ulici leze po stromech. Zároveň začíná být pro ostatní lidi obtížný svým instinktivním pudovým chováním. Nejprve se o něj zajímají lékaři, poté biologové a nakonec se stane zoologickým fenoménem. Lidé ho chtějí léčit, pochopit, analyzovat, fotografovat se s ním, ale také ho chtějí zabít, osvobodit, vystřelit do vesmíru či nechat po jeho smrti vycpat. Nicméně jeho radikální změna života a proměna inspiruje další a další, kteří chtějí zavrhnout lidstvo a začnou lézt po fasádách domů, sedět na střechách aut či v tlupách plundrovat supermarkety. Městská infrastruktura se začne hroutit a vypukne devoluce, opak evoluce. A zbytek lidstva musí reagovat, dokud není pozdě…    

Autor tuto svou hru režíroval (stejně jako své předchozí hry Bang či Živý obraz) v berlínské Schaubühne, 11. 3. 2020 (těsně před vypuknutím pandemie korona viru).

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz