Die Frau von früher

Titul v originále: Die Frau von früher

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Roland Schimmelpfennig (Německo)

ŽENA Z DŘÍVĚJŠKA (DIE FRAU VON FRÜHER)

2 m, 3 ž

prostorná předsíň bytu ve staré zástavbě

Tříčlenná rodina - asi 45letý Frank, jeho žena Klaudie a jejich syn Andi - končí přípravy na odjezd ze země - zřejmě za moře a natrvalo. Poslední stěhovací bedny a krabice čekají už jen na odvoz. Ozve se zvonek - za dveřmi stojí žena - Romy Vogtländerová. Frank jí před 24 lety, kdy „tvořili pár", přísahal věčnou lásku. Romy si přichází „vybrat" realizaci slibu z doby dávného letního vztahu. Vpadá do situace, kdy dosavadní život Frankovy rodiny je takříkajíc uložen do beden a uzavřen. Musí skončit i vztah syna Andiho a jeho přítelkyně Tiny.

O neočekávané situaci a komplikujících se vztazích, které se z ní vyvinou, vypráví Schimmelpfennig originální dramatickou technikou: neustálými časovými posuny a skoky. Sledujeme, co právě zobrazené situaci předcházelo, respektive vnímáme tutéž situaci z perspektivy jiné postavy. A tak výchozí situace, která připomíná konstelace známé z bulvárních komedií, dostává atmosféru děsivého snu, dimenzi antické osudovosti.

jb

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz