Die Liste der letzten Dinge

Titul v originále: Die Liste der letzten Dinge

Autor: Theresia Walser
Žánr: černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 3

Theresia Walser(ová) (Německo)

DIE LISTE DER LETZTEN DINGE (SEZNAM POSLEDNÍCH VĚCÍ)

3 ž

černá komedie

Dvě starší dámy, Pia a Helen, se rozhodly, že osvobodí svět od své existence a že se nechají upálit. Za tímto účelem si v poli postavily hranice a nyní čekají, až se objeví nějaký inkvizitor, který by je zapálil. Mezitím vzpomínají na minulost, Helen na svého dávno zesnulého manžela, Pia na vězně odsouzené na doživotí, jimž doposud poskytovala duchovní útěchu. Kromě toho si představují, jak asi bude probíhat setkání s Bohem, co jim asi řekne a na co se jich bude vyptávat. Helen má strach, zda vypnula sporák. Pia se obává, že je nehořlavá.

V tom se v poli objeví potenciální inkvizitor v podobě neznámé mladé ženy Giorginy. Ta brzy pochopí, co mají Pia a Helen v plánu, a tak Helen požádá, jestli by si nemohla vzít její kufr plný krásných šatů a vzpomínek. Helen se rozhněvá a Giorginu uhodí. To už se do celé záležitosti vloží Pia, která považuje za nemyslitelné, aby teď nechaly Giorginu odejít, protože by pak mohla rozhlašovat, že jí ublížily, což by zcela zkazilo dojem z jejich odchodu ze světa. Přes Helenin odpor tedy nakonec Giorginu zabijí a čekají na dalšího inkvizitora.

Tato existenciální komedie měla premiéru v červenci 2006 v mnichovském Theater im Haus der Kunst.

Hra je momentálně překládána do češtiny!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz