Die Mörderinnen

Titul v originále: Die Mörderinnen

Autor: Egon A. Prantl
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 8

Egon A. Prantl (Rakousko)

MÖRDERINNEN (VRAŽEDKYNĚ)

1 m, 8 ž

Tři dějství, dvě dekorace.

Starý spisovatel-filosof Polycunt, který žije sám jen se svou hospodyní Celestinou v přepychovém domě na venkově, dokončil své poslední dílo a na oslavu pozval svého vydavatele a přátele. Polycunt trpí kvůli závěru své knihy, jenž je vlastně poctou všem ženám, které nějak určovaly a ovlivňovaly jeho život.Večer totiž přijde právě oněch sedm hrdinek z jeho knihy. Prototypy všech žen, které po celý život využíval - v zájmu díla, jak tvrdil. Začíná poslední večeře, večer zúčtování.

Jediná hospodyně se zdá být Polycuntovi oddána - buď hrůzy této noci nebere vážně, nebo je nechce vidět. A tak se v jeho personifikované noční můře objevují tyto ženy: Aurore Dupin (= George Sand), Belle Starr, Lady Macbeth, Charlotte von Mexico, Cywia Lubetkin, Elizabeth Short a Alice. A každá z těchto žen se Polycuntovi svým specifickým způsobem pomstí.

Sedminásobná smrt odehrávající se v Polycuntově mozku. Co se stane, když smyšlené postavy ožijí? Jak daleko sahá zodpovědnost filosofa za vlastní filosofii, za své myšlení a konání ve vztahu ke smyšleným osobám? Jak dalece je vlastně myšlení vzdáleno od reality ?

Hra vypovídá o využívání a pomstě, o lásce a smrti, o nenávisti a vůli přežít, jakož i o lhostejnosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz